Fakültemiz Akademik Genel Kurul Toplantısı 30.03.2021 Salı günü saat 12:00’de Sn. Dekanımız Prof. Dr. Hülya TURAN yönetiminde yapıldı.

2020-2021 Eğitim – Öğretim Yılı Bahar Yarıyılının hayırlı olması temennisiyle başlayan toplantıda Fakültemizin Eğitim – Öğretim sürecinde Akademik Danışman toplantılarında gündeme gelen konular, salgın döneminde alınan tedbirler ve bitirme ödevi ile ilgili hususlardan bahsedildi. Araştırma – Geliştirme faaliyetlerine yönelik hazırlanan yayın kataloğunun baskıya hazır hale geldiği, bir önceki toplantıda bakım onarımı yapılması gereken laboratuvar cihazlarının kullanılır hale getirildiği, denizde midye yetiştiriciliği tesisinin Nisan ortasında kurulumuna başlanacağı bilgisi paylaşıldı.

Kalite Yönetim Sistemi kapsamında Üniversite bünyesinde TSE EN ISO 9001:2015 TSE Belgesi almak için “Dış Tetkik” sürecinin başarılı sonuçlandığına değinilerek, Fakülte bünyesinde Kalite çalışmalarının hassasiyetle devam edeceği hatırlatıldı.

Dilek, şikayet ve öneri kapsamında öğretim elemanlarının BAP Projeleri başvuru sürecinde karşılaştıkları problemlere ilişkin hususlar ele alındı. Toplantı, başarılı bir Bahar Yarıyılı temennisiyle son buldu.