Sinop Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki yaşlıların daha nitelikli vakit geçirebilmeleri adına dinlenme salonlarına Fakültemizden akvaryum bağışı yapıldı.

Fakültemiz Su Ürünleri Yetiştiricilik Ana Bilim Dalı’nda görev yapan Arş. Gör. Dr. Sayın Dilara KAYA ÖZTÜRK öncülüğünde, Fakültemiz Veteriner Hekimi Sayın Emrah ORDULU ve Fakültemiz öğrencilerinden Sayın İbrahim KURT, Sayın Enes KAN ve Sayın Sinan COŞKUN’un yardımlarıyla akvaryum kurulumu gerçekleştirildi.

Bu kapsamda kurulum sonrası, Rektör Yardımcımız ve Dekanımız Prof. Dr. Sayın Hülya TURAN, Dekan Yardımcılarımız Prof. Dr. Sayın Türkay ÖZTÜRK ve Prof. Dr. Sayın Ayşe GÜNDOĞDU, Su Ürünleri Yetiştiriciliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sayın Serap USTAOĞLU TIRIL ve Su Ürünleri Yetiştiriciliği Öğretim Elemanı Arş. Gör. Dr. Sayın Dilara KAYA ÖZTÜRK ve Su Ürünleri Temel Bilimler Öğretim Elemanları Arş. Gör. Dr. Sayın Ayşah ÖZTEKİN ve Arş. Gör. Dr. Sayın Pınar GÜRBÜZER tarafından Sinop Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyarette Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Sayın Seyit BULAK ve Müdür Yardımcısı Sayın Esra PEKTAŞ Üniversitemiz personelini misafir etti.

Ziyaret sonunda Müdür Sayın Seyit BULAK, verilen desteklerden dolayı Üniversitemize teşekkür ederek, Dekanımız Prof. Dr. Sayın Hülya TURAN’a hediye takdiminde bulundu.

Rektör Yardımcımız ve Dekanımız Prof. Dr. Sayın Hülya TURAN ise, sağladıkları iş birlikleri için Huzurevi yönetimine teşekkür ederek, hediye takdim etti.

Fakültemiz tarafından kurulan akvaryuma “Yaşlı Dostu Yaşam Atölyesi” adlı sosyal sorumluluk projesi yürütücüsü Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sayın Ayşegül DEMİR ise dekor ve balık desteğinde bulundu.