40 yıla yakın süredir eğitim öğretim faaliyetlerine devam eden ve hem ulusal hem de uluslararası alanda nitelikli bilimsel çalışmaları ile adından söz ettiren fakültemizde görev alan öğretim elemanlarının; 2007-2020 yılları arasında yapmış olduğu bilimsel yayın ve faaliyetlerin yer aldığı katalog çalışması tamamlanmıştır.

Fakültemiz öğretim elemanlarınca bildirilen; bilimsel makaleler, bildiriler, kitap ve kitap bölümleri ile projeler ve tezler bilimsel yayın kataloğunda; yazar soyadı ile alfabetik olarak yıl bazlı sıralanmıştır.

Katalogda yer verilen makalelerin sınıflandırılmasında uzun yıllardır kullanılan SCI, SSCI, AHCI dâhil olmak üzere binlerce akademik dergiyi kapsayan ve Kasım 2018 itibariyle Clarivate Analytics bünyesinde bilimsel ve akademik araştırma grubunun bir parçası olan “ISI (Institute for Scientific Information)” akademik yayıncılık ve atıf veri hizmeti kullanılmıştır.

Sinop Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Bilimsel Yayın Kataloğuna (2007 – 2020) aşağıdaki kapak sayfasına tıklayarak ulaşabilirsiniz.