Fakültemizi ziyaret eden Gazi Mustafa Kemal İlkokulu 1 ve 2. sınıf öğrencileri, çeşitli etkinliklere katılarak farklı bir deneyim yaşadı.

Gazi Mustafa Kemal İlkokulu öğretmenleri Sayın Sema ERCAN ve Sayın Sabiha YILDIZ eşliğinde Fakültemize gelen minik öğrenciler, Rektör Yardımcımız ve Dekanımız Prof. Dr. Sayın Hülya TURAN ve Öğretim Üyelerimiz tarafından karşılandı.

İlk olarak Dr. Öğr. Üyesi Sayın Meryem ÖZ, Fakülte içerisinde bulunan akvaryum ünitesini gezen minik öğrencilere akvaryumda bulunan balıklar hakkında bilgiler verdi.

Daha sonra kimya laboratuvarına geçen öğrenciler, kimya teknisyenimiz Sayın Zeynep HASANÇAVUŞOĞLU’nun yaptığı deneyleri ilgiyle izledi.

Minik öğrenciler ziyaretleri kapsamında Fakültemizin Araştırma ve Uygulama Merkezini de gezerek, Dekan Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Ayşe GÜNDOĞDU ile Doç. Dr. Sayın Seval DERNEKBAŞI’ndan balık üretimi, beslenmesi ve ilgili bilimsel araştırmalar konularında bilgiler aldı.

Son olarak Akliman mesire alanında Prof. Dr. Sayın M. Yeşim ÇELİK, teknikerlerimiz Sayın Umut Can ATLI ve Sayın Seyit ŞENKAL tarafından öğrencilere dalış ekipmanları tanıtılırken, öğrenciler burada dalış yapan üniversitemiz dalgıcını yakından görme fırsatı yakaladı.